Hormon przytarczyc w zapobieganiu utracie kości wywołanej niedoborem estrogenu ad 7

Utratę kości można minimalizować lub zapobiegać, jeśli estrogeny lub progestyny podaje się z analogiem GnRH6. Jednakże dodanie progestinu obniża stężenie cholesterolu HDL w surowicy4,6,8 i zmniejsza skuteczność analogów GnRH jako leczenia mięśniaków gładkich macicy4. Ponieważ terapia PTH nie obniża stężenia cholesterolu HDL i zatrzymuje utratę masy kostnej bez leczenia steroidowego gonad, może umożliwić długoterminową terapię analogiem GnRH bez skutków ubocznych, które w przeciwnym razie wystąpiłyby. Wnioskujemy, że podawanie PTH zapobiega ubytkowi kości kręgosłupa spowodowanemu przez ostry niedobór estrogenu przez co najmniej sześć miesięcy przy minimalnych skutkach ubocznych. Chociaż terapia PTH jest obiecująca jako środek zapobiegający utracie masy kostnej spowodowanej niedoborem estrogenu, jego wartość jest obecnie ograniczona przez potrzebę podawania pozajelitowego, jego koszt oraz potrzebę okresowego pomiaru wapnia surowicy i moczu.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez granty (HD-21204, RR-1066 i R29 DK / 43341-01A2) od National Institutes of Health (NIH) i przez NIH Clinical Associate Physician Award dla Dr. Finkelsteina.
Jesteśmy wdzięczni Syntex Laboratories za dostarczenie octanu nafareliny (Synarel) stosowanego w tym badaniu; do Ellen Anderson, RD, Ellen Williams, RD, pani Tonya Walshe, Jane Hubbard, RD, Kimberly Ziemer, RD i pani Kirti Raol w celu uzyskania historii dietetycznych i pomiarów tkanki tłuszczowej; Pani Robbin Cleary i Pani Sarah Zhang do pomiaru zagęszczenia minerałów kości; do Pameli Miller i Julii MacLaughlin za wykonanie testów biochemicznych; Dr Davidowi A. Schoenfeldowi za poradę statystyczną; Drs. Veronica Ravnikar, Najmosama Nikrui, Thomas Toth, Raja Sayegh i Keith Isaacson za skierowanie kobiet do naszego ośrodka; oraz personelowi pielęgniarskiemu centrum badań klinicznych za ich skrupulatne wykonanie oraz opiekę nad pacjentami.
Author Affiliations
Od jednostki endokrynologicznej (JSF, EHS, RMN) i oddziału neuroendokrynnego (AK), oddziału medycyny i oddziału ginekologii (IS), Massachusetts General Hospital, Boston; oraz Departament Położnictwa i Ginekologii, Brigham i Szpitala dla Kobiet w Bostonie (MDH).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Finkelsteina w Endocrine Unit, Bulfinch 327, Massachusetts General Hospital, Boston, MA 02114.
[więcej w: spodnie ciążowe allegro, podniebienie miękkie, penirium skład ]

Powiązane tematy z artykułem: penirium skład podniebienie miękkie spodnie ciążowe allegro