Objawowe denga u dzieci w 10 krajach Azji i Ameryki Łacińskiej cd 7

Chociaż częstość występowania dengi różni się w zależności od lokalizacji i zmienia się w zależności od roku i pory roku, nasze wyniki (4,6 epizodów na 100 osobolat w kohorcie azjatyckiej i 2,9 na 100 osobolat w kohorcie z Ameryki Łacińskiej) mieszczą się w zakresie występowania zaobserwowano w innych badaniach kohortowych dengi przeprowadzonych w niektórych z tych samych krajów.18,19,25-27 Na przykład częstość występowania VCD wśród dzieci wynosiła w okresie od 2006 r. 1,77 do 5,74 odcinków na 100 osobolat w Tajlandii do 2009,26 1,69 do 4,04 odcinków na 100 osobolat w Wietnamie w okresie od 2005 r. do 2007,25 i 1,34 epizodów na 100 osobolat w Puerto Rico w okresie od 2005 r. do 2006 r.28 WCD stanowiło około 10% epizody gorączkowe w dwóch kohortach. Odsetek ten wykazywał tendencję wzrostową wraz z wiekiem w dwóch kohortach iw większości krajów; w niektórych najstarszych grupach wieku było to ponad 20%. W badaniach zanotowano 30 epizodów gorączki krwotocznej dengi. Częstość występowania w kohorcie azjatyckiej (0,3 epizodów na 100 osobolat) była podobna do częstości występowania ciężkiej dengi, która została stwierdzona w innych azjatyckich badaniach kohortowych (od 0,1 do 0,7%) 27. Ze względu na aktywny charakter nadzoru stosowanego w w naszych badaniach uważamy, że częstość występowania gorączki krwotocznej w dengi jest dokładnym miernikiem tej choroby w tych kohortach, które w przeciwnym razie są zdrowe, z udziałem populacji pediatrycznej.
Chociaż wskaźniki ciężkości dengi (tj. Przypadki hospitalizacji z powodu VCD lub gorączka krwotoczna denga i odsetki epizodów VCD, w przypadku których uczestnik był hospitalizowany lub stwierdzono gorączkę krwotoczną denga) różniły się w zależności od kraju, generalnie były wyższe w Azji niż w Ameryce Łacińskiej, zarówno ogólnie, jak iw porównywalnych grupach wiekowych. Czy oznacza to, że VCD jest ostrzejsze w Azji niż w Ameryce Łacińskiej, nadal jest przedmiotem dyskusji, która obejmuje złożone czynniki, w tym różnice w obciążeniu chorobami i genotypie wirusa. 29.30 Wreszcie, ponieważ ponad 70% hospitalizacji z powodu VCD epizody (74 na 104 epizody ogółem) nie były związane z gorączką krwotoczną denga, wydaje się, że ta łagodniejsza prezentacja wywiera znaczny ciężar hospitalizacji w niektórych krajach.
Wszystkie grupy wiekowe w podkolumnach były dotknięte dengą. Ogólnie rzecz biorąc, żadna grupa wiekowa w kohorcie regionalnej nie była bardziej wyraźna niż jakakolwiek inna, chociaż niektóre grupy wiekowe miały wyższe wskaźniki występowania w niektórych krajach. W subkohortach azjatyckich częstość występowania VCD okazała się najwyższa w grupie uczestników w wieku od 5 do 8 lat lub w grupie osób w wieku od 9 do 12 lat (w zależności od kraju). W kohorcie latynoamerykańskiej najwyższe wskaźniki zachorowalności wystąpiły w różnych grupach wiekowych (w wieku od 17 do 18 lat w Brazylii, Meksyku i Puerto Rico oraz w grupie od 9 do 12 lat w Kolumbii i Hondurasie) . Ustalenia te są spójne z ostatnimi przeglądami raportów opartych na nadzorze krajowym.3,10-13,31-33 Nie było zauważalnych tendencji w zależności od grupy wiekowej pod względem odsetka epizodów VCD, które wymagały hospitalizacji lub stwierdzono być gorączką krwotoczną denga.
Od 60 do 98% dzieci w wieku powyżej 13 lat w tych krajach było narażonych na dengę przed rozpoczęciem badania
[przypisy: diagnoza integracji sensorycznej, herbata oolong właściwości, wał passavanta ]

Powiązane tematy z artykułem: diagnoza integracji sensorycznej herbata oolong właściwości wał passavanta