Objawowe denga u dzieci w 10 krajach Azji i Ameryki Łacińskiej cd 8

Jednak związek pomiędzy różnymi wskaźnikami seropozytywności w grupach podkrewnych i częstością występowania VCD nie był widoczny, co dodatkowo podkreśla rozległą geograficzną i czasową zmienność epidemiologii dengi. Wszystkie cztery serotypy wirusów ulegają kok cyrkulacji we wszystkich pięciu krajach azjatyckich, z różnicami w zależności od kraju i okresu. Rozkłady serotypów w krajach Ameryki Łacińskiej zazwyczaj składały się z jednego lub dwóch przeważających serotypów, z niewielkimi zmianami w czasie. Różne profile rozmieszczenia serotypów w tych dwóch regionach geograficznych zostały powiązane z ich różnymi historiami dotyczącymi dengi, z utrzymującą się hiperendemią w Azji Południowo-Wschodniej od drugiej wojny światowej w porównaniu z powszechną eradykacją wektora Aedes aegypti w Ameryce Łacińskiej w latach pięćdziesiątych XX w., Po którym nastąpiło stopniowe przywracanie do poprzedniego stanu. komarów i wirusów dengi. 29 Ponieważ serotypy nadal rozprzestrzeniają się w Ameryce Łacińskiej, dystrybucja serotypów i epidemiologiczne cechy dengi mogą ostatecznie przypominać te w Azji.
Nasza analiza ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, odkąd kraje zostały wybrane ze względu na duże obciążenia związane z dengą, 20,21 uogólnienia tych wyników na inne kraje w regionie mogą być ograniczone. Ponadto kohortami były tylko zdrowe dzieci, których rodzice chcieli, aby ich dzieci brały udział w próbie na szczepionkę; szacunki obciążenia chorobowego u tych dzieci mogą różnić się od tych u innych dzieci w tych krajach. Po drugie, wiek uczestników został wybrany na podstawie największej częstości występowania dengi w każdej kohorcie, ale nie obejmował najmłodszych dzieci (<2 lat) w żadnym z regionów geograficznych i nie był taki sam w obu regionach, co ograniczone niektóre porównania. Na koniec, zaobserwowano tylko 30 epizodów gorączki krwotocznej dengi obserwowanych w dwóch kohortach, dlatego należy ostrożnie interpretować częstość występowania tej choroby.
Nasza analiza tych kohort pediatrycznych wykazała znaczne i zróżnicowane obciążenia związane z chorobą dengi wśród uczestników w wieku od 2 do 16 lat w pięciu krajach azjatyckich oraz wśród uczestników w wieku od 9 do 18 lat w pięciu krajach Ameryki Łacińskiej. Obciążenie chorobą było na tyle poważne, że spowodowało znaczny odsetek hospitalizacji i stanowiło około 15% epizodów gorączkowych w niektórych krajach.
[hasła pokrewne: sprzątanie hal magazynowych, Azeloglicyna, kabiny toaletowe ]

Powiązane tematy z artykułem: Azeloglicyna kabiny toaletowe sprzątanie hal magazynowych