Objawowe denga u dzieci w 10 krajach Azji i Ameryki Łacińskiej cd..

Wszystkie początkowe i nawracające epizody VCD zostały uwzględnione w obliczeniach gęstości padania dla całego okresu obserwacji. Gęstość zaludnienia ustalono w zależności od grupy wiekowej na podstawie wieku, w którym wystąpił gorączka w danym epizodzie, oraz liczby obserwowanych osobolat, co tydzień określano jako łączny czas w latach, który każdy uczestnik wnosił do każdej grupy wiekowej w okresie aktywności okres nadzoru. Uczestnicy byli podzieleni na straty według grup wiekowych, które miały zastosowanie do każdej kohorty w zależności od wieku, w którym wystąpiła gorączka (2 do 4 lat, 5 do 8 lat, 9 do 12 lat, 13 do 16 lat i 17 do 18 lat); w związku z tym niektóre dzieci były poza zakresem wieku włączenia każdej kohorty, a tylko grupy wiekowe od 9 do 12 lat i od 13 do 16 lat były porównywalne w obu kohortach. 95% przedziały ufności dla gęstości padania i procentów obliczono z dokładnym rozkładem dwumianowym dla procentów (metoda Cloppera-Pearsona) .22 Analizy statystyczne przeprowadzono przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.2 (SAS Institute).
Charakterystyka demograficzna kohort
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka populacji badanych przy włączeniu do kohorty azjatyckich i latynoamerykańskich. W kohorcie azjatyckiej wzięło udział 3424 uczestników w wieku od 2 do 14 lat, których obserwowano przez 25 miesięcy w okresie od 3 czerwca 2011 r. oraz 16 grudnia 2013 r. (tabela 1) .6 Podkategorie krajowe w Azji różniły się wielkością, najmniejszą w Tajlandii, a największą na Filipinach. Kohorta Ameryki Łacińskiej obejmowała 6939 uczestników w wieku od 9 do 16 lat, których śledzono przez 25 miesięcy w okresie od 8 czerwca 2011 r. Do 3 kwietnia 2014 r. Najmniejsze subkoholowe kraje w Ameryce Łacińskiej znajdowały się w Puerto Rico, a największe był w Kolumbii. Średni wiek uczestników wynosił 8,8 lat w kohorcie azjatyckiej i 12,5 lat w kohorcie z Ameryki Łacińskiej. Średni wiek i proporcje płci w subkohortach w poszczególnych krajach były podobne pod względem włączenia do każdego regionu geograficznego.
Ostre epizody gorączkowe
Tabela 2. Tabela 2. Częstość epizodów gorączkowych i epizodów wirusowo potwierdzonej dengi (VCD) w kohorcie azjatyckiej i latynoamerykańskiej. W kohorcie azjatyckiej zaobserwowano 3109 epizodów gorączkowych w okresie 6934 osobolat (2,03 roku na uczestnika), w ogólna częstość występowania 44,8 epizodów na 100 osobolat (tabela 2 i tabela S1 w dodatkowym dodatku). W kohorcie latynoamerykańskiej odnotowano 3615 epizodów gorączkowych podczas 13,527 osobolat (1,95 roku na uczestnika), z ogólną częstością 26,7 epizodów na 100 osobolat. Częstość występowania epizodów gorączkowych w subkohortach wahała się od 20,7 epizodów na 100 osobolat (w Meksyku) do 60,0 epizodów na 100 osobolat (na Filipinach); częstość występowania zmniejszyła się wraz ze wzrostem wieku uczestników. Ogólna częstość występowania w każdej porównywalnej grupie wiekowej (od 9 do 12 lat i od 13 do 16 lat) była podobna w obu kohortach, chociaż częstość występowania wahała się w zależności od subkoholu.
Virologically Confirmed Dengue
Ogólna częstość występowania VCD w kohorcie azjatyckiej wynosiła 4,6 epizody na 100 osobolat (zakres, 2,2 [w Malezji] do 6,6 [na Filipinach]); Częstość występowania w kohorcie z Ameryki Łacińskiej wynosiła 2,9 epizodów na 100 osobolat (zasięg 1,5 [w Portoryko] do 4,1 [w Hondurasie]) (Tabela 2 oraz Tabela S1 w Dodatku uzupełniającym)
[więcej w: radektomia, perforacja zęba, skuteczne sposoby na opryszczkę ]

Powiązane tematy z artykułem: perforacja zęba radektomia skuteczne sposoby na opryszczkę