Objawowe denga u dzieci w 10 krajach Azji i Ameryki Łacińskiej..

Usługi w zakresie pisania artykułów medycznych zapewniała firma 4Clinics France, finansowana przez sponsora. Procedury badania
Dzieci były aktywnie monitorowane pod kątem ostrej choroby przebiegającej z gorączką (temperatura .38 ° C przez .2 kolejne dni) poprzez cotygodniowy kontakt z rodzicami lub opiekunami w każdej kohorcie oraz przez nadzorowanie absencji szkolnej w kohorcie azjatyckiej. Uczestnikom, którzy mieli ostry epizod gorączkowy, zapewniono standardową opiekę i przeprowadzono rutynowe testy biologiczne; w razie potrzeby hospitalizowano dzieci zgodnie z lokalnymi praktykami. Kolejne epizody gorączkowe były uważane za niezależne, jeśli występowały w odstępie większym niż 14 dni.
Aby potwierdzić obecność wirusa dengi, próbkę krwi uzyskaną w ciągu 5 dni po wystąpieniu gorączki zbadano za pomocą testu immunoenzymatycznego związanego z niestrukturalnym antygenem białka (Platelia, Bio-Rad Laboratories), za pomocą ilościowej odwrotnej transkryptazy Test przesiewowy reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) dla dengi i specyficzny dla serotypu test PCR w czasie rzeczywistym (Simplexa Dengue, Focus Diagnostics). Epizody gorączki uznawano za wirusowo potwierdzone dengue (VCD), jeśli którekolwiek z tych testów miało pozytywny wynik.
Gorączka krwotoczna denga została zdefiniowana zgodnie z kryteriami WHO z 1997 r., Które obejmowały gorączkę utrzymującą się od 2 do 7 dni z towarzyszącym krwotokiem (lub pozytywnym testem opaski uciskowej), trombocytopenią (. 100 000 komórek na milimetr sześcienny) oraz dowodem przeciekania plazmy (hematokryt, że . 20% powyżej wartości prawidłowej dla wieku lub zmniejszonej o . 20% po terapii zastępującej płyn), wysięk opłucnowy, wodobrzusze lub hipoproteinemię.20 Gorączka krwotoczna wywołana dengą została sklasyfikowana w czterech stopniach nasilenia. Stopień jest definiowany przez gorączkę, której towarzyszą niespecyficzne objawy konstytucyjne; jedyną manifestacją krwotoczną jest pozytywny test uciskowy, łatwe siniaczenie lub jedno i drugie. Stopień 2 jest definiowany przez samorzutne krwawienie (zwykle w postaci skóry lub innych krwotoków) oprócz objawów klasy 1. Stopień 3 jest określany przez niewydolność krążenia objawiającą się szybkim, słabym tętnem i zwężeniem ciśnienia tętniczego lub niedociśnienia, z obecność zimnej, wilgotnej skóry i niepokoju. Stopień 4 definiowany jest głębokim szokiem z niewykrywalnym ciśnieniem krwi lub pulsem20
Analizę seropozytywności przeprowadzono z wyjściowymi danymi od uczestników podgrupy immunogenności, którzy otrzymali co najmniej jedno wstrzyknięcie szczepionki lub placebo. Wyjściowe miana przeciwciał neutralizujących dengę w próbkach krwi otrzymanych przed szczepieniem mierzono za pomocą testu seroneutralizacji redukcji łysinek, w którym miano było odwrotnością rozcieńczenia surowicy, co zmniejszało liczbę płytek w grupie kontrolnej o 50 %, a seropozytywność została określona jako miano 10 lub więcej.21 Testy przeprowadzono w warunkach ślepych w laboratoriach Global Clinical Immunology sponsora, w Centrum Rozwoju Szczepień na Uniwersytecie Mahidol w Bangkoku w Tajlandii oraz w Focus Diagnostics.
Analiza statystyczna
Analizy opisowe ostrych epizodów gorączkowych, VCD, hospitalizacji i gorączka krwotoczna denga w zależności od kraju i grupy wiekowej obejmowały wszystkich uczestników w grupie kontrolnej każdego badania, którzy otrzymali co najmniej jedno wstrzyknięcie placebo.
[przypisy: sprzątanie biur, elewacje Poznań, sprzątanie domu ]

Objawowe denga u dzieci w 10 krajach Azji i Ameryki Łacińskiej.

Ponieważ jednak lokalizacje, okresy i metody zazwyczaj różnią się między badaniami kohortowymi, badania te są często trudne do porównania. Sanofi Pasteur opracował rekombinowaną żywą, atenuowaną, czterowartościową szczepionkę przeciw dengi (chimeryczną żółtą gorączkę-dengę-czterowalentną szczepionkę przeciw dengi [CYD-TDV]) .67,17 Dwie fazy 3 badań klinicznych obejmujących ponad 30 000 dzieci, 2 do 16 lat wieku, zostały przeprowadzone w Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej.6,7 Rekrutacja uczestników, aktywny nadzór, definicja epizodów, ocena kliniczna i potwierdzenie laboratoryjne zostały ujednolicone we wszystkich ośrodkach badawczych. Tak więc niezaszczepione grupy kontrolne w dwóch badaniach można uznać za dwie porównywalne kohorty do badania choroby dengi w 10 krajach, w których denga jest endemiczna. Tutaj przedstawiamy dane dotyczące obciążeń symptomatycznych dengi i wyników seropozytywności w różnych grupach wiekowych w tych dwóch kohortach podczas 25 miesięcy obserwacji, które miały miejsce w okresie od czerwca 2011 r. Do kwietnia 2014 r.
Metody
Studiuj populację i projekt
Dzieci uwzględnione w przedstawionych tutaj analizach opisowych były w grupach kontrolnych dwóch randomizowanych, kontrolowanych placebo prób klinicznych z udziałem dwóch faz 3, w celu oceny bezpieczeństwa i skuteczności CYD-TDV w zapobieganiu infekcji dengi i zmniejszaniu ciężkości choroby.6 , 7 Szczegóły procedur badania zostały już zgłoszone.6,7 Krótko mówiąc, badania rozpoczęły się w 2011 r. I obejmowały zdrowe dzieci w wieku od 2 do 14 lat w Azji Południowo-Wschodniej, z wieloma ośrodkami w Indonezji, Malezji, na Filipinach, w Tajlandii, i Wietnam (ryc. (więcej…)

Objawowe denga u dzieci w 10 krajach Azji i Ameryki Łacińskiej