Odmowa szczepionki, obowiązkowa immunizacja i ryzyko chorób zapobiegających szczepieniu ad 6

Dostawcy opieki zdrowotnej są cytowani przez rodziców, w tym rodziców niezaszczepionych dzieci, jako najczęstsze źródło informacji o szczepieniach. W badaniu wiedzy, postaw i praktyk dostawców usług podstawowej opieki zdrowotnej, duża część osób zapewniających opiekę nad dziećmi, których rodzice odmówili szczepień i opiekujący się odpowiednio zaszczepionymi dziećmi, okazała się posiadać korzystne opinie na temat szczepionek. osoby opiekujące się dziećmi niezaszczepionymi rzadziej wykazywały zaufanie co do bezpieczeństwa szczepionek (iloraz szans, 0,37; 95% CI, 0,19 do 0,72) i rzadziej postrzegały szczepionki jako korzystne dla osób i społeczności.58 Co więcej, klinicyści pokrywają się. niekorzystne opinie na temat szczepionek i prawdopodobieństwo, że w praktyce nie miały one szczepienia.
Istnieją dowody na to, że podmioty świadczące opiekę zdrowotną ogólnie pozytywnie wpływają na decyzje rodziców dotyczące szczepień ich dzieci. W badaniu przeprowadzonym przez Smitha i wsp. Rodzice, którzy informowali, że ich decyzje dotyczące immunizacji były pod wpływem opieki zdrowotnej nad ich dzieckiem, prawie dwukrotnie częściej uważali szczepionki za bezpieczne, ponieważ rodzice nie powiedzieli, że ich decyzje nie zostały podjęte przez dostawcę.
W dyskusjach prowadzonych w grupach fokusowych kilku rodziców, którzy nie byli pewni, że szczepią swoje dziecko, chętnie rozmawia o ich problemach szczepień z dostawcą usług opieki zdrowotnej i chciało, aby usługodawca oferował informacje istotne dla ich konkretnych problemów.56 Te ustalenia podkreślają kluczową rolę, jaką klinicyści może odegrać rolę w wyjaśnianiu korzyści płynących z immunizacji i rozwiązywaniu problemów rodziców związanych z ryzykiem.
Odpowiedź klinicystów na odmowę szczepień
Niektórzy klinicyści przerwali lub rozważyli przerwanie kontaktów z rodzinami, które odmawiają szczepień. 60.61 W ogólnokrajowym badaniu przeprowadzonym wśród członków Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej prawie 40% respondentów stwierdziło, że nie zapewni opieki rodzinie, która odmówiła szczepionki, a 28% stwierdziło, że nie zapewni opieki rodzinie, która odmówiła niektórych szczepionek61
Komisja Bioetyczna akademii odradza zaprzestanie opieki nad rodzinami, które odrzucają szczepionki i zaleciła, aby pediatrzy dzielili się uczciwie tym, co jest i nie wiadomo o ryzyku i korzyściach z danej szczepionki 62. Komitet zaleca również, by klinicyści zwrócili się o odmowę szczepionki z szacunkiem wysłuchując obaw rodzicielskich, wyjaśniając ryzyko nieszczepienia i omawiając konkretne szczepionki, które są najbardziej niepokojące dla rodziców.62 Komitet odradza bardziej poważne działania w większości przypadków: Należy kontynuować odmowę po odpowiedniej dyskusji, chyba że dziecko jest narażone na poważne ryzyko poważnej krzywdy (np. jak w czasie epidemii). Tylko wtedy instytucje państwowe powinny być zaangażowane w celu uchylenia uznania rodzicielskiego na podstawie medycznego zaniedbania. 62
Wyznaczniki poziomu polisy na poziomie szczepionki
Wymagania dotyczące szczepień i polityki zapewniające zgodność z wymaganiami różnią się znacznie w poszczególnych państwach; różnice te były związane ze stawkami zwolnień na poziomie państwa1,1,63 Na przykład złożoność procedur dotyczących uzyskania zwolnienia okazała się być odwrotnie proporcjonalna do stawek wyłączenia63. Ponadto w latach 1991-2004 średnia roczna zapadalność pertussis był prawie dwa razy wyższy w stanach z procedurami administracyjnymi, które ułatwiały uzyskiwanie zwolnień, tak jak w państwach, które utrudniały11.
Jednym z możliwych sposobów zrównoważenia indywidualnych praw i większego dobra publicznego w odniesieniu do szczepień byłoby ustanowienie i poszerzenie kontroli administracyjnych
[patrz też: firma sprzątająca, okna pasywne, gruz kruszony ]

Powiązane tematy z artykułem: firma sprzątająca gruz kruszony okna pasywne