Opracowanie Bezstronnych Wytycznych Diagnostycznych i Leczniczych w Psychiatrii

W 1984 r. Czasopismo było jednym z pierwszych czasopism medycznych, które określiły politykę wymagającą ujawnienia interesów finansowych dla wszystkich autorów artykułów naukowych. W ciągu ostatnich 25 lat wszystkie specjalizacje medyczne zmagały się z najlepszymi sposobami radzenia sobie z konfliktami interesów. Dziś postrzega się, że dziedzina psychiatrii cierpi na wyjątkowy kryzys wiarygodności w związku z rosnącym wpływem firm farmaceutycznych na zorganizowaną psychiatrię.1
Reakcja organizacji, o którą w coraz większym stopniu chodzi, Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA), wymagała od większej przejrzystości – upoważnienia wszystkich członków zespołów zadaniowych, którzy opracowują wytyczne diagnostyczne (tj. Podręcznik diagnostyczno-statystyczny zaburzeń psychicznych [DSM]) pełne oświadczenia o ujawnieniu informacji finansowych – obawy krytyków etykietowania dotyczące konfliktu interesów jako dobrze udokumentowana stronniczość w antymiklizacji . 2 Jednakże oczywiste jest, że sama przejrzystość nie jest wystarczającym zabezpieczeniem: około 68% członków grupy zadaniowej DSM-V zgłosiły powiązania w branży, co stanowi względny wzrost o 20% w stosunku do liczby członków sił zadaniowych DSM-IV z takimi powiązaniami. Ponadto, spośród 137 członków DSM-V, którzy opublikowali oświadczenia ujawniające, 77 (56%) zgłosiło posiadanie powiązań branżowych, takich jak utrzymywanie zapasów w firmach farmaceutycznych, służenie jako konsultanci w przemyśle lub zasiadanie w zarządach przedsiębiorstw3 – brak poprawy w stosunku do 56% członków DSM-IV, u których stwierdzono takie związki branżowe. 4 Jeśli konflikty interesów finansowych nie zostaną zmniejszone, pogorszy się nastawienie prywatnych sponsorów w badaniach.
Ponadto w wytycznych praktyki klinicznej APA brakuje zarówno wymogów dotyczących ujawniania informacji, jak i szczegółowych zasad dotyczących zarządzania istniejącymi konfliktami interesów. Jest to szczególnie ważne pominięcie, ponieważ te wytyczne są postrzegane przez wielu jako standard dla medycyny opartej na dowodach w klinicznej psychiatrii. APA dokonuje przeglądu zarówno wytycznych diagnostycznych, jak i niektórych z najbardziej wpływowych wytycznych praktyki klinicznej (np. W przypadku zaburzeń afektywnych dwubiegunowych i dużych zaburzeń depresyjnych). W związku z tym APA byłaby zarazem właściwa i rozważna, gdyby wykorzystała tę okazję, aby wyeliminować luki w istniejących politykach dotyczących przejrzystości i zarządzania konfliktami interesów. Na przykład nieograniczone granty badawcze zostały wyłączone z obowiązku ujawniania informacji, a obecnie nie ma żadnych zasad zarządzania pośrednimi powiązaniami finansowymi, takich jak fundusze branżowe, które są łączone i przekazywane działom akademickim, szpitalom i szkołom medycznym. Aby wzmocnić obecną politykę konfliktu interesów i monitorować proces opracowywania bezstronnych wytycznych w zakresie diagnostyki i leczenia, APA musi w znacznym stopniu uwolnić się od swoich rozległych powiązań finansowych z firmami farmaceutycznymi.
Lisa Cosgrove, Ph.D.
University of Massachusetts, Boston, MA 02125
Lisa. edu
Harold J. Bursztajn, MD
Harvard Medical School, Boston, MA 02115
Sheldon Krimsky, Ph.D.
Tufts University, Medford, MA 02155
Dr Bursztajn podaje, że służy jako konsultant lekarzom i instytucjom, którzy chcą opracować politykę konfliktu interesów i zapewnia fachową poradę prawną zarówno powodom, jak i pozwanym w sprawach dotyczących odpowiedzialności za produkt i określenia kompetencji do wyrażenia zgody na leczenie neuropsychofarmaceutyczne Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym pismem.
4 Referencje1. Fava GA. Finansowe konflikty interesów w psychiatrii. World Psychiatry 2007; 6: 19-24
Web of Science Medline
2. Kupfer DJ, Regier DA. W stronę wiarygodnej polityki konfliktu interesów w psychiatrii: kontrapunkt. Psychiatr Times 2009; 26: 40-41

3. Poznaj grupy robocze. Arlington, VA: American Psychiatric Association, 2008. (Dostęp do 17 kwietnia 2009 r., Http://www.psych.org/MainMenu/Research/DSMIV/DSMV/WorkGroups.aspx.)

4. Cosgrove L, Krimsky S, Vijayraghavan M, Schneider L. Powiązania finansowe między panelami DSM-IV a przemysłem farmaceutycznym. Psychother Psychosom 2006; 75: 154-160
Crossref Web of Science Medline
(11)
[podobne: Kabiny Sanitarne, fotobudka wesele, firma sprzątająca Poznań ]