Wskaźnik masy ciała w 2,3 miliona młodzieży i śmierć sercowo-naczyniowa w wieku dorosłym cd 7

W analizie frakcji, które można zaliczyć do populacji, wśród uczestników z BMI wyższym niż 50 percentyl w 2013 r., Przewidywane populacje przypisane populacjom stanowiły 28% z powodu śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych i 36% z powodu śmierci z powodu choroby niedokrwiennej serca (tabela S2 w Dodatek dodatkowy). Dyskusja
W tym ogólnopolskim badaniu populacyjnym stwierdzono związek między BMI w późnej adolescencji a śmiertelnością z przyczyn sercowo-naczyniowych, głównie w wieku średnim, ponieważ kohorta nie obejmowała uczestników, którzy osiągnęli starszy wiek, w którym choroba sercowo-naczyniowa jest dominującą przyczyną zgonu . BMI, w tym pomiary w obecnie akceptowanym zakresie średnim, wiązało się ze stopniowym zwiększeniem ryzyka zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych. Otyłość w wieku młodzieńczym wiązała się ze znacznie zwiększonym ryzykiem wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych w wieku średnim, w szczególności z powodu choroby wieńcowej. Związki, które były podobnie widoczne u obu płci, silnie utrzymywały się z powodu zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych w ciągu czterech dekad po pomiarze BMI w wieku młodzieńczym. Stowarzyszenie zniosło serię analiz wrażliwości. Frakcje, które można przypisać do populacji w naszym badaniu, mają wzrosnąć wraz ze zmianami w rozkładzie BMI i wskazują, że nadwaga i otyłość w wieku dojrzewania mogą stanowić jedną piątą zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych i jedną czwartą zgonów z powodu choroby niedokrwiennej serca do czasu, gdy uczestnicy osiągnąć wiek średni. Modelowane prognozy dla Stanów Zjednoczonych wskazują na wyraźny wzrost częstości występowania choroby wieńcowej oraz częstości zgonów w wieku dojrzałym i młodym.
W kilku badaniach2-4,11,16 (chociaż nie wszystkich6) wykazano związek między otyłością w okresie dojrzewania a przyszłym ryzykiem zgonu z powodu choroby wieńcowej serca, z kolidującymi dowodami dotyczącymi śmierci z przyczyn naczyniowo-mózgowych.5,6 W badaniu Baker et al., 2, w którym badacze ocenili związek między BMI w wieku dziecięcym a zdarzeniami wieńcowymi w wieku dorosłym, BMI w wieku 7 lat był związany ze śmiertelnością dorosłych z powodu choroby niedokrwiennej serca (współczynnik ryzyka, 1,10 na przyrost jednostkowy w wyniku z) u chłopców); siła stowarzyszenia wzrosła do wieku 13 lat (współczynnik ryzyka, 1,24). W naszym badaniu, w podobnych analizach ograniczonych do nastolatków w wieku 17 lub 18 lat, oszacowaliśmy współczynniki ryzyka dla śmierci z powodu choroby wieńcowej 1,54 i 1,58 odpowiednio dla chłopców i dziewcząt, wyniki, które wydają się zgodne z silniejszym skojarzeniem w okresie dojrzewania niż wcześniej w dzieciństwie.
Duży rozmiar naszego badania, w którym uwzględniono ponad 42 miliony osobolat obserwacji, dostarczył odpowiednią moc statystyczną do oceny powiązań w ramach obecnie akceptowanego prawidłowego zakresu wartości BMI. Nadmierna śmiertelność z wszystkich przyczyn (w tym śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych) rozpoczynająca się od 50. percentyla młodszych wartości BMI potwierdziła wyniki wcześniejszego badania dotyczącego części tej kohorty.17 Zatem klasyfikacja BMI zgodnie z przyjętym zakresem normalnym (tj. Od 5 do 84. percentyla i BMI od 18,5 do 25,0) może niedoszacować ryzyka związanego z nadwagą w wieku dojrzewania
[przypisy: ginekolog na nfz lublin, usg kolana kraków cena, usg kolana kraków cena mazowieckie ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog na nfz lublin skuteczne sposoby na opryszczkę usg kolana kraków cena