Występowanie otępienia w ciągu trzech dekad w badaniu Framingham Heart cd..

Analizy statystyczne przeprowadzono przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.4 (SAS Institute). Wyniki
Rycina 1. Rycina 1. Badanie próbek dla pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej epoki. Podstawowy okres badania obejmował lata 1977-1983 dla pierwszej epoki, w latach 1986-1991 dla drugiej epoki, w latach 1992-1998 dla trzeciej. epokę, a w latach 2004-2008 czwarta epoka. Uczestnicy, którzy nie brali udziału w obserwacji, to ci, dla których nie posiadamy zweryfikowanych informacji o stanie poznawczym w ciągu określonego pięcioletniego okresu; jednak ci uczestnicy nie stracili czasu na obserwację, a informacje na ich temat mogą być dostępne na późniejszych egzaminach lub z dodatkowych źródeł. Uczestnicy zostali wykluczeni z analizy, jeśli byli w wieku poniżej 60 lat, nie uczestniczyli w badaniach, w których stwierdzono udział w kohorcie początkowej, lub u których wcześniej występowała demencja (więcej szczegółów można znaleźć na Rys. S1 w Dodatku uzupełniającym, dostępnym pod adresem ).
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka wyjściowa. Analizie poddano 5205 indywidualnych uczestników, którzy wspólnie wnieśli dane dla łącznie 9015 okresów obserwacji (40 192 osobo-lat). W czterech epokach odsetek żywych uczestników, którzy brali udział w badaniu wyjściowym, pozostawał stały na poziomie 75 do 78%, a średnie wartości wyjściowe MMSE nie różniły się w poszczególnych epokach (patrz Tabela Ponad 2000 uczestników wniosło dane dla każdej epoki (ryc. 1), a wiek uczestników wahał się od 60 do 101 lat (tabela 1). Większość wskaźników zdrowia była podobna wśród uczestników oryginalnej kohorty i osób z kohorty potomków. W ciągu trzech dziesięcioleci obserwowaliśmy trend w kierunku wyższego poziomu wykształcenia i równoległego trendu w kierunku niższego rozpowszechnienia większości czynników ryzyka naczyniowego, z wyjątkiem otyłości i cukrzycy, z których oba związane były ze wzrostem tendencji w czasie. Obserwowaliśmy również tendencje w kierunku mniejszego rozpowszechnienia udaru i innych chorób sercowo-naczyniowych. Głębsza eksploracja wykazała, że poprawa zdrowia układu krążenia była widoczna tylko w kohorcie uczestników, którzy mieli dyplom ukończenia szkoły średniej (patrz Tabele S8 i S9 w Dodatku Uzupełniającym).
Tabela 2. Tabela 2. Temporalne tendencje w zachorowalności na demencję. Tabela 3. Tabela 3. Temporalne tendencje w zachorowalności na demencję, zależne od wieku, płci, poziomu wykształcenia i apolipoproteiny E .4. Obserwowaliśmy 371 przypadków otępienia. Obserwowano tendencję do zwiększania średniego wieku diagnozy, od 80 lat w pierwszej epoce do 85 lat w czwartej epoce (P <0,001 dla trendu). Skumulowane stopy skumulowanego hazardu skorygowanego o wiek i płeć dla demencji zmniejszyły się z upływem czasu; wskaźniki wyniosły 3,6 (przedział ufności 95% [CI] 2,9 do 4,4) na 100 osób w pierwszej epoce, 2,8 (95% CI, 2,2 do 3,5) na 100 osób w drugiej epoce, 2,2 (95% CI, 1,8 do 2,8) na 100 osób w trzeciej epoce i 2,0 (95% CI, 1,5 do 2,6) na 100 osób w czwartej epoce (Tabela 2). W stosunku do zachorowalności w pierwszej epoce częstość występowania demencji zmniejszyła się o 22% w drugiej epoce (P = 0,09), o 38% w trzeciej epoce (P = 0,001) i o 44% w czwartej epoce (P <0,001) [przypisy: plastyka krocza, amyloza, laserowe obkurczanie pochwy ]

Powiązane tematy z artykułem: amyloza laserowe obkurczanie pochwy plastyka krocza