Spodziewane badanie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej po poważnej traumie ad 7

Na przykład ryzyko zakrzepicy żył głębokich było mniejsze niż 20 procent tylko u 8 procent naszych pacjentów, a ryzyko było mniejsze niż 30 procent tylko u 20 procent pacjentów. Nawet niektórzy w pełni mobilni pacjenci z obrażeniami w jednym miejscu mieli rozległą proksymalną zakrzepicę żył głębokich. Dlatego uważamy, że wszyscy pacjenci z poważnymi urazami są narażeni na wysokie ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych. Częstość występowania zakrzepicy żył głębokich w naszej kohorcie badania może być nieco zawyżona przez utratę kwalifikujących się pacjentów, którzy nie byli poddawani wenografii. Tabela pokazuje, że w porównaniu z pacjentami w początkowej kohorcie, osoby z ostatniej kohorty były nieco starsze, miały nieco bardziej poważne obrażenia i częściej miały obrażenia, które później okazały się przewidywać zwiększone ryzyko zakrzepicy . Jednak wielkość każdej z tych różnic jest niewielka, a nasze wyniki są zgodne z wcześniejszymi badaniami pacjentów z traumą i innymi grupami pacjentów z wysokim ryzykiem zakrzepicy.
Podsumowując, nasze odkrycia pokazują, że pacjenci z poważnymi urazami mają bardzo wysokie ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Konsekwencją zakrzepicy żylnej związanej z urazem są zachorowalność z powodu objawowej zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej, śmiertelność z powodu zatorowości płucnej, ewentualna przewlekła niewydolność żylna oraz znaczny nakład środków związanych z diagnozą i leczeniem choroby zakrzepowo-zatorowej, przedłużonego szpitala pobyt i opóźniona rehabilitacja. W przyszłych badaniach należy wskazać bezpieczne i skuteczne schematy profilaktyczne przeciwko zakrzepicy, które można stosować samodzielnie lub w połączeniu z wiarygodnymi strategiami przesiewowymi u pacjentów po urazach.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez granty z Ministerstwa Zdrowia Ontario, funduszu Rick Hansen Man in Motion Legacy / Canadian Paraplegic Association oraz Sunnybrook Trust for Research.
Jesteśmy wdzięczni dr G. Pagliarello i innym chirurgom z Regionalnej Jednostki Traumy Sunnybrook za ich wsparcie i wsparcie; personelowi pielęgniarskiej traumy za ich entuzjastyczną współpracę; personelowi Departamentu Radiologii za pomoc w uzyskaniu venogramów; do Sanofi Winthrop (Markham, Ont.) za dostarczenie flebograficznych środków kontrastowych; do pani J. Carter, S. Dier, K. Gammon, C. Rogers i S. Totton za pomoc techniczną; i do Drs. J. Hirsh, J. Leclerc, B. McLellan i D. Naylor za ich cenne sugestie.
Author Affiliations
Z Departamentów Medycyny (WHG, KIC, RMJ) i Projektowania Badań i Biostatystyki (JPS) i Jednostki Epidemiologii Klinicznej (WHG, EC, JPS), Sunnybrook Health Science Center, University of Toronto, Toronto.
Prośba o przedruk do Dr. Geertsa z Sunnybrook Health Science Center, Rm. D674, 2075 Bayview Ave., Toronto, ON M4N 3M5, Kanada.
[hasła pokrewne: herbata oolong właściwości, leczenie kanałowe warszawa, ginekolog na nfz lublin ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog na nfz lublin herbata oolong właściwości leczenie kanałowe warszawa